~ Divat ~ Modell ~ Szépség ~ Sztárok ~

"A divat változik, a stílus örök."

Neked is szerepel a fogadalmaid között a fogyókúra erre az évre? Nyugodtan húzd ki a listáról. Ha valóban szeretnél lefogyni, akkor a fogyókúrákat messziről kerülnöd kell, és ezt be is bizonyítjuk.

Tudjuk, tudjuk, fogyni szeretnél. Olyan alakra vágysz, amilyen 5, 10, talán 20 éve voltál utoljára. A szűk farmered ott vár rád összehajtogatva a ruhásszekrény alján, és most már tényleg eltökélted, hogy bele fogsz férni. Ismerősen hangzik? A nők 90%-a átment már ezen legalább egyszer életében.

De erre nem a fogyókúra a megoldás. Igen, sok diéta működik, és ha elég akaraterőd és kitartásod van, valóban le is adhatsz jónéhány kilót, ám utána úgyis vissza fogod hízni – ahogy ezt már valószínűleg te magad is tapasztaltad. A fogyás a szervezet egy igen összetett folyamata, sok minden befolyásolja, hogy végül megtörténik-e vagy sem. Egy biztos: a diétázás az egyik legrosszabb és leghosszabb út a szűk farmer felé. Úgyhogy idén a változatosság kedvéért fogadj meg valami mást: hogy nem fogsz fogyókúrázni. Erre most 7 jó okot is adunk, és segítünk, hogy mit tegyél a fogyókúra helyett.

1. Alultápláltság

A legtöbb diéta egyáltalán nem egészséges, és a mennyiségi vagy minőségi éhezés határát súrolja. Ráadásul az elhízott és kezdődő cukorbetegségben szenvedő emberek pontosan azokat a biológiai tüneteket produkálják, mint az alultápláltságban szenvedő emberek.Ha fogyókúrázni kezdesz, az agyad azonnal pánik üzemmódra vált, hiszen tudja, hogy a test számára stresszes időszak következik. A legkevésbé sem szeretné majd elengedni a zsírpárnáit, ezért olyan nehéz például kalóriacsökkentett étrenddel fogyni.

Inkább fogadd meg, hogy minőségi táplálékokat fogsz fogyasztani. Hidegen sajtolt olajokat, rostos szénhidrátokat, sovány fehérjéket, sok nyers és természetes élelmiszert, és minél kevesebb csomagolt, feldolgozott ételt.

2. Nem fenntartható

Ha megfosztod a tested a megfelelő mennyiségű tápanyagtól, az sokkolja annyira a szervezetet, hogy fogyni fogsz, ám amint túljut az első sokkon, alkalmazkodik. Hogyan? Hát lelassítja az anyagcseréd, egészségtelen folyamatokat indít el, vagy egyszerűen megállítja a fogyást. Ugye te sem akarsz egész életedben fogyókúrázni? Még ha képes is lenne rá, a legtöbb embernek fizikailag nem tudna működni az állandó diéta.

Először is döntsd el, hogy élvezni fogod az ételt és az evést. Ez után találd ki, mi lenne a számodra legélvezetesebb egészséges életmód, és apránként, fokozatosan térj át arra. A kilók maguktól fognak lemenni, egészséges módon és ütemben, és sosem jönnek többé vissza.

3. Az inga-faktor

Minél nagyobbat lendül valami, annál messzebb van egymástól a mozgás két vége, ugye? Logikusan, minél inkább megvonsz magadtól valamit, annál jobban fogod kívánni. Ha nagyon keményen diétázol, nagyon durván fogsz majd kirúgni a hámból, amikor eleged lesz. Ha „kivételesen jó” kell, hogy legyél, akkor „kivételesen rossz” leszel, amikor nem tartod be épp a diétád. Ettől persze lelkileg is egyre nehezebb, és sokkal többet ártasz magadnak, mint azt hinnéd.

Legyen a jelszavad: mindenből egy kicsit. Ha megengeded magadnak, talán végül nem is kívánod majd. A lényeg, hogy semmi nagyon végleteset ne tegyél, mert sokszor fordítva sül el a dolog – és nagyot szól…

4. Az élet közbeszól

A diétázás azért is nehéz, mert olyan módon kell megváltoztatni az étkezési szokásainkat, ami nehezen betartható a hétköznapokban. Egy gyors ebéd a kollégákkal a közeli étkezdében, a baráti összejövetelek vagy a különleges alkalmak mind problémát fognak majd jelenteni, pedig ezek az élet fontos és élvezetes velejárói! Ráadásul a legtöbben túl elfoglaltak vagyunk ahhoz, hogy speciális étrendeket állítsunk össze, naponta vásároljunk, több fajta ételt főzzünk, és számolgassunk.

Inkább élvezd az életet – a megfelelő táplálkozási kereteken belül. Nyilván ésszerű kerülni a túlzott alkoholfogyasztást egy bulin, hiszen az sem az egészségednek, sem semmidnek nem tesz jót. De ettől még ehetsz néha pizzát, ha egyszer úgy esik jól! Törekedj az egészséges táplálkozásra, mozogj sokkal többet, mint eddig, és ne görcsölj. Az élet azért van, hogy élvezzük.

5. Energiacsökkenés és lassú metabolizmus

Ha nagyon lecsökkented a bevitt kalória mennyiségét, azzal azt éred el, hogy kevesebb energiád lesz, és sokszor leszel fáradt, kimerült. Nem tudsz majd megfelelően koncentrálni, és a zsírok hiánya miatt a hormonháztartásod sem működik rendesen: ez depresszióssá, idegessé tehet. Ráadásul lelassul az anyagcseréd, ami egyre csökkenti a fogyást, míg végül egy normál adag kajától hízni fogsz, ami egyenes út a jojó-diétázáshoz.

Inkább szokj hozzá a gyakori, rendszeres étkezéshez. Ha ötször étkezel egy nap, az a szervezetednek azt üzeni, hogy bőségesen van étel, így könnyen engedi el a zsírpárnákat, hiszen nincs miért raktároznia. Ráadásul sosem leszel éhes, és tele leszel energiával, amitől az egész élet sokkal szebb lesz. Így kevesebb lesz a stressz az életedben, ami megint csak segít az ideális testsúly automatikus elérésében.

6. Minőség és mennyiség

A fogyókúrák nem tanítják meg, hogyan kell hosszú távon táplálkozni. Lehet, a nagy kalóriaszámolgatás közben olyan ételeket eszel, amiktől még éhesebb leszel, mivel ezek növelik az étvágyat. Az egészséges táplálkozásban a mit, a mikor és a hogyan szerepel, és ha megérted az alapvető folyamatokat, egyszerű lesz eldönteni, mikor mit egyél.

Tanuld meg, mik a legtáplálóbb és legfinomabb ételek. Minél gazdagabb tápanyagokban az étel, amit elfogyasztasz, annál kevésbé leszel éhes. A cél az, hogy soha ne érezz kínzó éhséget, hanem tápláld magad minőségi élelmiszerekkel.

7. Egyoldalú

Egy fogyókúra semmi másra nem összpontosít, csak hogy megvonja tőled a szükséges tápanyagokat. Ahhoz, hogy a szervezet elkezdjen az ideális súlya felé alakulni (merthogy azt nem te csinálod vele, azt a tested automatikusan megteszi, ha hagyod neki), jól kell táplálkozni, és emellett fizikailag is aktívnak kell lenni. Mindehhez pedig mentálisan is törekedni kell a kiegyensúlyozottságra, hiszen a boldogtalan ember nagyon rossz táplálkozási döntéseket hoz, és a stressz bizony kilókat pakol fel az arra hajlamos (tehát a legtöbb) emberre.

Inkább arra figyelj, hogy elég aktív legyél! Nem kell mindjárt maratont futni, de legalább lépcsőzz egyet a lift helyett minden nap, gyalogolj egy nagyot ebédidőben, vagy járj el teniszezni, táncolni, vagy ami jól esik.

Hagyd abba a diétázást. Törekedj a harmóniára, szeresd magad, ne görcsölj rá az étkezésre, fogyassz minél természetesebb élelmiszereket, és meglátod: maguktól mennek majd le a szép lassan a kilók – és úgy is maradnak végre.

Forrás: Nana.hu


Weblap látogatottság számláló:

Mai: 32
Tegnapi: 37
Heti: 418
Havi: 2 184
Össz.: 2 739 040

Látogatottság növelés
Oldal: 7 ok arra, miért NE diétázz
~ Divat ~ Modell ~ Szépség ~ Sztárok ~ - © 2008 - 2024 - mindenseges.hupont.hu

A HuPont.hu az ingyen weblap készítés központja, és talán a legjobb. Ingyen weblap

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »